Corona Virüsün Turizme Etkisi

turkey

 

Virüsler, salgın hastalıklar, vakalar, savaşlar vb. her ülkeye  etkisi olabilecek şeylerdir. Bazen iyi, bazen kötü. Bazen bu durumlar bir ülkeyi kötü etkilerken başka bir ülke için fırsat doğurur ve bazen bir zarar bir kar kazandırır. Bazen bir ölümün neticesinde bir doğuş olur. Birileri kaybederken, birileri kazanır.

 

2019 yılında 2.1 milyon ziyaretçi sayısına ulaşan İran turizmi, Corona virüs sebebi ile 2020 yılı turizmi zarar görecek gibi görünüyor, ama bunu bir zarar olarak görmek yerine bir uyarı olarak görmek gerekir. İngiliz Daily Express gazetesi, Türkiye’nin corona virüs tehlikesi olmayan güvenli bir tatil durağı olarak tercih edilebileceğini yazmıştı.

Bence bunu analiz ederek, gelecek aylarda nasıl telafi edeceğimizi, dünya üzerine çöken Corona virüs tehlikesine karşı devletimizin aldığı tedbirler sayesinde, ülkemizi korumak ve güvenli bir turizm ülkesi olarak tanıtmak bize düşer

 

Ülkemizi, İranlı misafirlerimize kapatarak büyük bir facian önüne geçtik ve gelecekte ülkemizi, İranlı ve milyonlarca diğer ziyaretçilerimiz için daha güvenli bir yer haline getirdik. Eğer onbinlerce turiste dur dediysek, bu milyonlarca turiste gel demek içindi.   Şimdi bir Avrupalı, bir Rus, bir İranlı, bir Avusturalyalı ve diğerleri için önemli olan,  Fransa’nın  Eyfel Kulesi, İtalyanın Milano Sokakları, Amerika’nın Özgürlük Heykeli, Çin’in, Hong Kong’un veya Vietnam’ın Buda heykeli değil, bir ailenin kendini güvende hissedeceği, Allah’ın bahşettiği güneşte yaz tatilini geçirerek rahat hissetmek olacak.

 

Bu güvenli yer neresi, Bu güneş nerede?

 

Tabii ki Türkiye !

 

 

 

Bu anlamda ülkemizi güvenli bir yer haline getirmek, tek tek boynumuzun borcudur. Biz yaz sezonu için hazırlanıyoruz. Corona gelmeden veda ederek, bütün sevgi ve şefkatimizle kucağımızı açıp bizi ve ülkemizi özleyen herkese fazla bekletmeden bütün varlığımızla hoş geldiniz diyoruz.

 

Saygılarımla   

                               

C.E.O 

 

Bookinggold.com