BOOKİNG GOLD TURİZM REZERVASYON VE İPTAL ŞARTLARI adsadadasds

 

Genel Kurallar

 1. Bilet Ücreti, Otel Ücreti ve sunulan bütün hizmetlerin ücretleri yolculuğun başladığı ülkeye göre geçerli olmaktadır. Ücret ve kurallar bağlı olduğu ülkeye, sezona ve ücret sınıfına göre değişiklik göstermektedir.
 2. Web sayfamız aracılığı ile yapacağınız bütün işlemlerde bir defada en fazla 4 yolcu için işlem yapma imkanı bulunmaktadır. Grup rezervasyonlarınız ve başvurularınız için talebinizi reserv@bookinggold.com adresine mail atabilirsiniz.
 3. Online yapılan rezervasyon ve satın alma işlemlerinin değişikliği web sayfamız üzerinden yapılması mümkün değildir. Rezervasyon ve parkur değişikliği yapmak istiyorsanız 4448981 yada reserv@bookinggold.com adresine mail atmanız gerekmektedir.

Ödeme

 1. Kredi Kartı ile Ödeme

  Güvenlik nedeni ile rezervasyon sırasında kredi kartınızın 3 haneli güvenlik kodunu (CVC Numarası) girmeniz istenecektir. Güvenlik kodu kredi kartının arkasında, imza hanesinde bulunan kredi kartı numarasından sonra yer alan üç rakamdır.

  Hizmet alımını onayladığınızda bilet tutarı (vergi ve diğer masraflar dâhil) ödeme için kullanılan kredi kartından tahsil edilir. Ödeme yapılan kredi kartı sahibinin seyahat edecek yolculardan biri olması zorunlu değildir.

  Yolcunun, bilet üzerinde değişiklik/iptal/iade talep etmek üzere Booking Gold Turizm ofislerine ilk kez başvurması halinde; biletin satın alma işlemi sırasında ödeme işlemleri için kullanılan kredi kartı sahibinin de ödeme işlemleri için kullandığı kredini kartını ibraz etmek üzere geçerli bir kimlik belgesi ile yolcu beraberinde bulunması ya da bu kartı ve geçerli fotoğraflı kimlik belgesini, bizzat ibraz etmesi gerekmektedir. 

  3D Secure 
  3-D Secure, internette alışveriş işlemlerinin güvenli bir şekilde yapılabilmesi için kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş olan bir kimlik doğrulama sistemidir. Sistemin Visa kredi kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına "Verified by Visa", MasterCard kredi kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise "SecureCode" isimleri verilmektedir.
  3-D Secure uygulamasına nasıl üye olabilirim? 
  Sisteme kayıt olmak çok kolaydır. Kartınızı çıkaran banka 3-D Secure uygulamasını destekliyor ise ister alışveriş öncesinde ister alışveriş sırasında açılacak olan 3-D Secure penceresi aracılığıyla sisteme kayıt olabilirsiniz. Kayıt sırasında, yalnızca 3-D Secure işlemlerde kullanacağınız bir şifre ile kişisel bir mesaj tanımlamanız gerekmektedir. 
  Kayıt olduktan sonra alışveriş işleminize kaldığınız yerden devam ederek işlemi güvenli bir biçimde tamamlayabilirsiniz.
  Uygulama nasıl çalışmaktadır?
  Booking Gold Turizm web sayfası online bilet bölümünden bilet alımı gerçekleştirmek üzere uçuş, yolcu ve kart bilgileri girilir. Kartla yapılan işleme onay alınması aşamasında, ekrana çıkan pencerede 3-D Secure işlemlerde görüntülenmek üzere daha önceden tarafınızca belirlenmiş olan kişisel mesaj görünür. Bu mesaj işlemin bankanız tarafından onaylanmakta olduğunu gösterir. Ekrandaki ilgili alana 3-D Secure işlemlerde kullandığınız şifrenin girilmesi gerekmektedir. Şifrenin doğrulanmasının ardından işlem bankadan onay alınarak sonuçlandırılır. 
  Böylelikle ödeme işlemi güvenli bir biçimde tamamlanır ve kart sahibi Booking Gold Turizm web sayfasına geri döner.

 2. EFT/Havale ile Ödeme

  Ödemesi EFT/HAVALE aracılığı ile yapılacak olan yolcularımız için Hizmet başlangıç süresinin ve opsiyon süresinin 48 saat den fazla kalmış olması zorunludur. EFT/Havale işlemlerinin sonuçlanması için hafta içi saat:09:00 – 16:00 saatlerinin içerisinde yapılması ve opsiyon süresinin bu işlem için yeterli olması zorunludur. Bu şartlara uyulmaması durumunda oluşacak hizmet iptallerinden, yaşanacak aksaklıklardan ve sorunlardan Booking Gold Turizm sorumlu tutulamaz ve hak iddia edilemez.

Teslimat Seçenekleri

 1. Elektronik Teslimat

  Aldığınız hizmetin voucher yada bileti hizmet alımından sonra ekranda göreceğiniz yönergelere dayalı olarak yazıcınızdan çıkartmanız doğrultusunda kullana bilirsiniz. Aynı anda satın almış olduğunuz hizmetin bilgileri sisteme girmiş olduğunuz e-posta adresine de gönderilmektedir. E-posta gönderimlerinde oluşacak aksaklıklardan hiçbir şekilde BOOKING GOLD TURIZM sorumlu tutulamaz ve hak iddia edilemez. 
 2. Fatura Teslimatı

  Satın alma işleminde girmiş olduğunuz bilgilere faturanız kesilerek posta yolu ile gönderilecektir. Oluşabilecek aksaklıklardan gecikmelerden ve bunun gibi aksaklıklardan BOOKING GOLD TURIZM sorumlu tutulamaz ve hak iddia edilemez

İade/İptal/ Değişiklik İşlemleri

Satın almış olduğunuz hizmete göre, sezona göre, ücret sınıfına göre ve ülkeye göre iade/iptal/değişiklik kuralları değişebilir ve değişiklik gösterebilmektedir. Satın almış olduğunuz hizmetlerin kurallarını satın almış olduğunuz hizmeti sunan kuruluş yada kuruluşlar tarafından belirlenmektedir. Oluşabilecek aksaklık ve doğacak zararlardan Booking Gold Turizm sorumlu tutulamaz ve hak iddia edilemez.

Mükerrer İşlemler

Web sitemizden ve diğer satış kanallarımızdan yada diğer satış kanallarından yapılan tüm rezervasyonlar kullanılan sistemler tarafından kontrol edilmektedir. Rezervasyon kuralları gereğince mükerrer olduğu tespit edilen rezervasyonlar yada satın almış olduğunuz hizmetler bir tanesi kalacak şekilde otomatik olarak iptal edilebilir veya edilmeyebilir. Bu tarz durumlarda oluşacak aksaklık ve diğer durumlarda Booking Gold Turizm sorumlu tutulamaz ve hak iddia edilemez.